9 Ağustos 2017 Çarşamba

Orkan Çınar


Doğum Tarihi : 29 Ocak 1996

Boy :   178

Kilo :    75

Uyruğu : Türkiye

Pozisyon : Orta Saha / Kanat

Oynadığı Kulüpler : Wolfsburg U19, Fürth II
                                  Gaziantepspor, Beşiktaş
Orkan Çınar Kimdir?

   Orkan Çınar, Almanya'nın Dortmund şehrinde dünyaya geldi. Gurbetçi bir Türk futbolcusudur. Futbol hayatına Almanya'da Jugend takımında başlamıştır. Ardından Wolfsburg alt yapı kadrosuna dahil edilmiştir.    Burada çeşitli alt yaş kategorilerinde forma giydikten sonra G.Fürth takına transfer oldu. Burada Türk takımlarının dikkatini çekmeyi başardı. Top tekniği ve kanattan yaptığı bindirmelerle Gaziantepsporlu yetkililerin ilgisini artırdı. Gaziantepspor 2015 senesinde Ocak ayı transferi olarak Orkan'ı yarım sezonluğuna kiralık olarak kadrosuna kattı.

    Burada gösterdiği performans sonucunda bir sonraki sezon için kulübü Fürth'den 50 bin euroya bonservisi alındı. Orkan 2015/2016 sezonu itibariyle Gaziantepspor'un kadrosunda yer almaya başladı. Toplam 1,5 sezon burada forma giydi. 2016 senesine çok iyi başladı. Attığı gollerle dikkatleri sezon başında üzerine çekmişti. 20 yaşında yetenekleriyle parlamaya başlamıştı.

   Ancak 2016/17 sezonu sonunda Gaziantepspor'un küme düşmesi ile Orkan Çınar takımdan ayrılmaya karar verdi. Beşiktaş'tan gelen 450 bin euroluk teklif kabul edildi ve Orkan Beşiktaş forması ile mücadele etmeye başladı.