10 Ağustos 2017 Perşembe

Mariano


Doğum Tarihi : 23 Haziran 1986

Boy :   177

Kilo :    69

Uyruğu : Brezilya

Pozisyon : Sağ Bek

Oynadığı Kulüpler : Guarini, Tombense                         Cruzeiro, Atletico Mineiro, Fluminense
            Bordeaux, Sevilla, Galatasaray

Mariano Filho Kimdir?

    Mariano Ferreira Filho, Brezilyalı Sağ bek. Kariyerine 2005 yılında Guarini takımında başladı. 2007'de Tombense takımına transfer oldu. Burada tutunamayan oyuncu Cruzeiro, Mineiro başta olmak üzere bazı takımlarda kiralık olarak forma giydi. Kiralık geçirdiği sezonlarda futbolunu yavaş yavaş olgunlaştıran Mariano, Fluminense takımına transfer oldu. Uzun süre forma giydiği ilk takımı da aynı zamanda Fluminense olmuştur.    Kiralık olarak gittiği Fluminense bonservisini de 200 bin euro karşılığında aldı ve 3 sezon bu takımda oynadı. Ardından 2011 yılında ilk yurt dışı deneyimini yaşamak üzere Fransa yolunu tuttu. Fransa'nın Bordeaux takımına 3 milyon euro bedelle transfer oldu. Bu transfer kariyerinin çıkışa geçtiğinin ilk işaretiydi. Burada gösterdiği etkili performans ile Sevilla takımına transfer oldu.

    Sevilla bu transfer için 3,5 milyon euro ödedi. 2 sezon burada forma giydi ve bir uefa kupası şampiyonluğu yaşadı. 31 yaşına gelen Mariano Sevilla'da gözden düşünce ve yerine takviye yapılınca Mariano'ya yol gözüktü.

   2017/18 sezonu itibariyle Galatasaray'a transfer oldu. 4 milyon euro bonservis bedeli karşılığında bu transfer gerçekleşti. Mariano yeni sezonla birlikte Galatasaray kariyerine başlayacaktır. Kariyerinde 340 resmi maça çıkan futbolcu 10 golle takımına katkı sağladı.