10 Ağustos 2017 Perşembe

Maicon


Doğum Tarihi : 14 Eylül 1988

Boy :   191

Kilo :    85

Uyruğu : Brezilya

Pozisyon : Stoper

Oynadığı Kulüpler : Ceuzeiro, Nacional, Porto
                                    Sao Paulo, Galatasaray


Maicon Kimdir?

   Maicon Pereira Roque, 1988 yılında Brezilya'nın Sao Paulo şehrinde dünyaya gelmiştir. Futbol hayatına Cruzeiro takımının alt yapısında başladı. İlerleyen dönemde Cruzeiro A takımında da şans buldu.   Brezilya ligini yakından takip eden Portekiz ekiplerinin ilgisini erken yaşlarda çekti. İlk transferini ülke dışında bir takıma, Portekiz'in Nacional takımına kiralık olarak gerçekleştirdi. Burada geçirdiği 1 sezonun ardından Portekiz futbolunun önde gelen takımlarından Porto'nun radarına girmeyi başardı.

   2009 yılında 2,2 milyon euro bonservis bedeli karşılığında Porto'ya transfer oldu. 7 sezon boyunca Porto kulübünde futbol hayatını sürdürdü. Birçok maçta forma giydi. Avrupa çapında tanınırlığa erişti. Ardından beklenmedik bir şekilde 2016 yılında ülkesine döndü.

    Brezilya takımlarından olan ve Maicon'un da doğduğu şehrin takımı olan Sao Paulo 12 milyon euro bonservis bedeli ödeyerek Maicon'u kadrosuna kattı. Avrupa'da kalması beklenen oyuncu, ülkesine dönüşüyle şaşkınlık yarattı. Burada sadece bir sezon forma giydi. Ardından bu sezon başında, yani 2017-18 sezonu itibariyle Türkiye Süper Lig takımlarından Galatasaray'a 8 milyon euro bonservis bedeli karşılığında transfer oldu.